De EU als het volgende juk dat afgeworpen moet worden

Terwijl de Europese Commissie weer praat over uitbreiding, vertoont de EU inmiddels gevaarlijke barsten. Er tekent zich steeds duidelijker een kloof af tussen de voormalige Oostbloklanden en de andere EU-lidstaten. Hoe krijg je die twee helften weer bij elkaar?

Bert Pol belicht die vraag vanuit een narratief sociaalpsychologisch perspectief in deze NRC-gedragscolumn.

Bron: Bert Pol. (2018, 8 februari). De EU als het volgende juk dat afgeworpen moet worden. NRC

Tegen de communicatie

Wanneer je in de boekhandel op een prominente plaats een boek ziet liggen met de titel 'Tegen de communicatie', kijk je als communicatieprofessional minimaal verrast op. Welk betoog zou zich achter die provocerende titel ontvouwen?

Bij wie ligt het risico van fouten in de voorlichting?

Als communicatieprofessionals en inhoudsverantwoordelijken het oneens zijn over de verwoording, wat gebeurt er dan als dit leidt tot een juridisch geschil?