Leidt betere communicatie tot meer kennis over pensioenen?

Krijgen we echt meer belangstelling voor ons pensioen als de fondsen verplicht worden meer en beter toegesneden informatie te geven? Het Wetsvoorstel Pensioencommunicatie, gewogen door communicatiewetenschapper Bert Pol, in de rubriek De Mensenkenners. “Het aantal mensen dat zich vanaf nu meer gaat verdiepen in die pensioenmaterie zal uiteindelijk beperkt zijn”.

Deze rubriek is een initiatief van dr. Petra Jonkers van de WRR.

Bron: Bert Pol. (2015, 2 maart). Leidt betere communicatie tot meer kennis over pensioenen? NRC.

Tegen de communicatie

Wanneer je in de boekhandel op een prominente plaats een boek ziet liggen met de titel 'Tegen de communicatie', kijk je als communicatieprofessional minimaal verrast op. Welk betoog zou zich achter die provocerende titel ontvouwen?

Bij wie ligt het risico van fouten in de voorlichting?

Als communicatieprofessionals en inhoudsverantwoordelijken het oneens zijn over de verwoording, wat gebeurt er dan als dit leidt tot een juridisch geschil?