Wat kunnen we doen tegen Cybercrime?

Cybercrime krijgt terecht veel aandacht. Diverse partijen richten zich ook op voorlichting aan consumenten/burgers. Maar doen we genoeg? Bereiken we voldoende mensen? Wie bereiken we niet? En wat leert onderzoek ons daarover?

Maar vooral: wat kunnen we nu meer doen om er voor te zorgen dat zo weinig mogelijk mensen slachtoffer worden, of dat hun laptop zonder dat ze het weten een instrument wordt van een crimineel netwerk.

Bron: Bert Pol. (2016). De burger en de strijd tegen cybercrime. Communicatievakblad C, 4, 26-28

Tegen de communicatie

Wanneer je in de boekhandel op een prominente plaats een boek ziet liggen met de titel 'Tegen de communicatie', kijk je als communicatieprofessional minimaal verrast op. Welk betoog zou zich achter die provocerende titel ontvouwen?

Bij wie ligt het risico van fouten in de voorlichting?

Als communicatieprofessionals en inhoudsverantwoordelijken het oneens zijn over de verwoording, wat gebeurt er dan als dit leidt tot een juridisch geschil?